Backa Topola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Backa Topola

Predstavljamo nas grad Backu Topolu, jer nam je cilj da grad malo ozivi, zato pozivam sve gradjane ovoga grada da se ukljuce u forum, forum je otvoren za svakojake diskusije, hvala
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Vodoinstalater se ugušio u šahti

Ići dole 
AutorPoruka
Boki-Admin
Administrator
Administrator
Boki-Admin


Broj poruka : 83
Godina : 35
Lokacija : Backa Topola
Ovaj Korisnik je: : Glavni Administrator
Datum upisa : 25.03.2008

Vodoinstalater se ugušio u šahti Empty
PočaljiNaslov: Vodoinstalater se ugušio u šahti   Vodoinstalater se ugušio u šahti Icon_minitimeUto Maj 13, 2008 9:01 pm

Vodoinstalater se ugušio u šahti Trovanje_v
BEOGRAD - Milenko R., dvadesetšestogodišnji vodoinstalater, umro je od trovanja izduvnim gasovima juče oko 12 sati kada je u šahti na Dunavskom keju 13 pokušao da zatvori vodu. Mladićevo zapomaganje čuo je Živojin Flider (58), koji se i sam onesvestio pokušavajući da mu pomogne. Njemu je pomogao komšija, dok su vodoinstalatera na površinu uspeli da izvuku tek vatrogasci opremljeni gas-maskama.

Mladić, stanarima ovog dela Dorćola poznat kao Miki vodoinstalater, došao je na poziv stanara zgrade na Dunavskom keju 13 zbog kvara u toaletu. Da bi zamenio dotrajale ventile u kupatilu, sišao je u desetak metara duboku šahtu kako bi zatvorio dovod vode. Međutim, zbog jakih isparenja njemu je pozlilo, a ubrzo je izgubio i svest. Mladića, koji u tim trenucima nije davao znake života, na površinu su izvukli vatrogasci pod gas-maskama. Lekari Hitne pomoći su posle pet minuta reanimacije uspeli da ga povrate i stabilizuju otkucaje srca. Nažalost, u Urgentnom centru mladi vodoinstalater je preminuo, a prema nezvaničnim informacijama, ugušio se od amonijaka.
- Rekao sam mu da bude oprezan jer znam da ima opasnih isparenja. Pre ove, ušao je u dve šahte tražeći ventil da zatvori vodu. U tom trenutku naišao je komšija Živojin i zastali smo da popričamo. Malo kasnije začuli smo zapomaganje i pritrčali šahti. Živojin je odmah rešio da siđe da mu pomogne, a ja sam ga držao za ruku. Samo što je sišao, i on se skoro onesvestio. Počeo sam da zapomažem i vičem da mi neko pomogne, jer sam osećao da mi komšija klizi iz ruku. Neko je prišao i jedva smo ga izvukli, ali dečka nismo mogli da izvučemo. Ljudi iz zgrade su pozvali policiju. Odmah za njima su stigli vatrogasci i na kraju Hitna pomoć. Evo, još uvek se tresem. U šoku sam. Dete, bre, zdrav kao jabuka - kaže za „Blic“ Svetislav Pavlović, koji je sa komšijom pokušao da pomogne nesrećnom mladiću.
Živojin Flider, koji se onesvestio od izduvnih gasova u šahti pokušavajući da izvuče vodoinstalatera, zahvaljujući brzoj reakciji Pavlovića oseća se dobro i posle kraćeg lekarskog pregleda otišao je kući.
- Ovo je strašno. Prosto ne mogu da poverujem da se pet metara od ulaza u zgradu u kojoj živi tridesetak porodica nalaze tako otrovni gasovi. Zamislite da je to toliko jako da se čovek onesvestio samo što je kročio unutra. Znam da kanalizacija ponekad jako smrdi, ali da može da usmrti čoveka, to mi nije jasno - rekla je jedna stanarka zgrade u kojoj je nesrećni mladić radio.

Stradao čisteći bazen
Mladi vodoinstalater, nažalost, nije prvi koji je preminuo usled trovanja gasovima iz kanalizacije. Pre tri godine Milivoje Mićić (40), radnik „Hidroservisa“, umro je nakon što se otrovao gasovima dok je čistio bazen za prečišćavanje otpadnih voda u Fabrici kartona „Umka“. Njegove kolege Đura Javor, Vojislav Simić i Miloš Lazarević, koji su pokušali da ga izvuku iz bazena, takođe su se otrovali gasovima, ali su se oporavili.
Nazad na vrh Ići dole
https://backatopola.forumakers.com
 
Vodoinstalater se ugušio u šahti
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Backa Topola :: Forum i Diskusije :: Forum je zvanicno otvoren :: Hronika-
Skoči na: